18/1/2018

Okres Bożego Narodzenia dla wszystkich wierzących w Jezusa Chrystusa jest zawsze wyjątkowy. Rozpoczyna go piękna postawa wierzących, którzy podczas Credo, z szacunkiem klękają przy wypowiadaniu słów: "Zstąpił z nieba i za sprawą Ducha Świętego przyjął ciało z Maryi Dziewicy". Ten hołd wyraża się również w śpiewaniu kolęd i w misteriach jasełkowych. Od czasów błogosławionego Ks. Bronisława Markiewicza michalicka "Górka" w Miejscu Piastowym w okresie Bożego Narodzenia zawsze rozbrzmiewała śpiewem kolęd w wykonaniu chórów, zespołów muzycznych i scholi.

więcej »
12/1/2018

Orszak Trzech Króli już na stałe wpisał się w krajobraz miasta Krosna. Świadczą o tym tłumy ludzi, którzy całymi rodzinami wzięli udział w V Orszaku Trzech Króli. Po mszy świętej sprawowanej w Sanktuarium św. Jana Pawła II pod przewodnictwem ks. bp. Stanisława Jamrozka, wyruszyliśmy śladami Trzech Mędrców, by wraz z nimi oddać pokłon Bożej Dziecinie.

więcej »
11/1/2018

Pragniemy przedstawić wszystkim zebranym program pt. „Co się dzieje w Betlejem?”. A działo się wiele. Tam, w ciszy nocy, Bóg narodził się w ludzkim ciele. Witając Was – zapraszamy do wspólnego śpiewania i kolędowania. Tymi słowami zostali przywitani wszyscy, którzy w niedzielę 7 stycznia br. o godz. 17.00 zebrali się w kościele parafialnym w Nowej Słupi, by obejrzeć piękny program artystyczny połączony z Koncertem Noworocznym. Spektakl przygotowany został przez Scholę Parafialną oraz Liturgiczną Służbę Ołtarza.

więcej »
10/1/2018

Tradycją stały się już noworoczne spotkania pielgrzymkowe. Nie inaczej było w tym roku. Tym razem zawitaliśmy do Skorzeszyc gdzie 42 pątników wspominało lipcowe przygody i krzepiło swojego ducha.

więcej »
8/1/2018

Od ponad 33 lat po drogach, łąkach, miastach i wsiach naszej ojczyzny przemierza wyjątkowa pielgrzymka. By upamiętnić to michalickie dzieło, a szczególnie pielgrzymkowe pieśni, zrodziła się idea „tajnej płyty”. O procesie powstawania płyty Pieszej Pielgrzymki Młodzieży o Trzeźwość Narodu "By za Tobą iść" opowiadają: ks. Maksymilian Michcik, kl. Emil Kurek oraz kl. Sebastian Krzak​​

więcej »
5/1/2018

Zapraszamy do lektury nowego, styczniowego numeru "Któż jak Bóg"! Obejrzyj zapowiedź numeru.

więcej »
4/1/2018
Różne są formy spotkań i zabaw sylwestrowych. W poprzednich latach, przy Sanktuarium św. Michała Archanioła i błogosławionego ks. Br. Markiewicza - Apostola trzeźwości, organizowano spotkanie sylwestrowe, w ramach apostolstwa trzeźwości w szkolnej auli w Zespole Szkół Michalickich. Ponieważ przed Świętami Bożego Narodzenia została otwarta "kawiarenka" pod kaplicą Matki Bożej Fatimskiej, tegoroczny Sylwester odbywał się w sali i na scenie teatralnej pod kościołem sanktuaryjnym, w połączeniu z "kawiarenką". Tak więc miejsca na spotkanie, gościnę i zabawę było wystarczająco. 
 
więcej »
30/12/2017

Od 2 do 6 grudnia odbywały się rekolekcje adwentowe w kościele pod wezwaniem Opatrzności Bożej w Bielsku Białej. Ten szczególny czas przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia, zgodnie z życzeniem duszpasterzy parafii i wielu Czcicieli św. Michała Archanioła działających apostolsko w tej wspólnocie parafialnej, był wypełniony refleksją na temat życia, działelności i charyzmatu błogosławionego ks. Bronisława Markiewicza.

W czwartym dniu rekolekcji, zostały bardzo uroczyście wniesione do świątyni relikwie błogosławionego ks. Bronisława...

więcej »
27/12/2017

Tradycyjnie o godz. 24.00 rozpoczęła się w naszej świątyni uroczysta Msza święta zwana Pasterką z bardzo licznym udziałem parafian i pielgrzymów (ok. 2 tysięcy). Oprawę liturgiczną uświetnił chór  parafialny i orkiestra dęta z Górzna. Pasterce przewodniczył i homilię wygłosił kustosz sanktuarium ks. Czesław Knebel. Razem z nim Eucharystię celebrowali: ks. Antoni Obrzut, ks. Marian Motyka i ks. Jakub Kasprzycki. 

więcej »
23/12/2017

Moi Drodzy! Święta Narodzenia Pańskiego wprowadzają nas w klimat niezwykłej serdeczności i bliskości Boga. Oto Ten, Który stworzył świat i nieustannie się o niego troszczy, oddaje ludzkości swojego jedynego Syna, by Ten poprzez realizację "niebiańskiej misji" dokonał odkupienia człowieka i przywrócił pierwotny porządek stworzenia. Boży plan zbawienia, zarówno sam jego zamysł, jak i realizacja, budzi w nas zachwyt wobec dobroci i mądrości Stwórcy. (...)
W naszym Zgromadzeniu rozpoczynamy VII rok michalickiej wielkiej nowenny poświęcony Miłości do Ojczyzny

więcej »

Strony