15/11/2017

           W dniach 24-25 listopada 2017 r. w Michalickim Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Miejscu Piastowym odbywać się będzie XV edycja organizowanego corocznie sympozjum naukowego. Temat tegorocznego brzmi: „Praca socjalna a wychowanie” i uwzględnia myśl pedagogiczną twórcy naszego Zakonu zawartą w słowach: „Chciałbym zebrać miliony dzieci i młodzieży z wszystkich krajów i narodów, żywić ich za darmo i przyodziewać ich na duszy i na ciele”.

 

więcej »
14/11/2017

11 listopada 2017 r. obchodziliśmy 99. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Jedna z definicji ojczyzny mówi, że "jest to związek pokoleń umarłych, pokoleń żywych i tych, które przyjdą po nas". Tegoroczne Święto Niepodległości w naszej parafii miało szczególny wydźwięk. Pod przewodnictwem ks. Maksymiliana Wójtowicza CSMA została przygotowana wieczornica, która rozpoczęła się odśpiewaniem "Boże coś Polskę” oraz słowami kard. Stefana Wyszyńskiego.

więcej »
13/11/2017

W ostatnich dniach w klasie pierwszej obudził się duch miłości do Ojczyzny oraz jej historii. Dzieci z olbrzymim zaciekawieniem zadawały pytania dotyczące historii Polski oraz dzieliły się wiedzą, którą już miały. Z wielkim zaangażowaniem uczyły się i śpiewały pieśni patriotyczne. W naszych modlitwach pamiętamy o tych, dzięki którym żyjemy dziś w wolnym kraju.

 

więcej »
10/11/2017

"St Faustina and St Michael" - publikacja ks. K. Dąbrowskiego doczekała się wydania w języku angielskim. Autor wnikliwie analizuje zapiski Apostołki Bożego Miłosierdzia, ukazując głęboką cześć i oddanie, jakie św. Faustyna żywiła do Św. Michała Archanioła.

więcej »
10/11/2017

Fascynująca książka ukazująca 65 historii zwykłych i niezwykłych ludzi, których życie splecione jest z Aniołami. Autor w bardzo precyzyjny i przystępny sposób przedstawia piękne i tragiczne historie, pobudza do refleksji i modlitwy. Staranność, rzetelność i piękny język stanowią niezwykłe walory tej publikacji.

więcej »
8/11/2017

Już w najbliższy piątek (10.11) V Modlitewne Czuwanie Michalickich Zgromadzeń na Jasnej Górze. Zapraszamy do nocnej modlitwy wszystkich współbraci oraz siostry michalitki, a także wszystkie osoby związane z naszymi rodzinami zakonnymi, dzielące nasze życie w duchu „Któż jak Bóg”i „Powściągliwość i Praca” w parafiach, dziełach wychowawczych, ośrodkach pracy z dziećmi i młodzieżą oraz te które zetknęły się z naszą posługą w czasie peregrynacji figury św. Michała Archanioła, rekolekcji, misji, czy w każdej innej formie.

więcej »
8/11/2017

Wspólnota michalitow na Antypodach została zaszczycona obecnością Przełożonego Generalnego Zgromadzenia Świętego Michała Archanioła ks. Dariusza Wilka. Dwutygodniowy pobyt Ojca Generała to doskonała okazja, by poznać z bliska nowych współbraci oraz wspólnoty miejsca, w których przyszło nam żyć.

więcej »
7/11/2017

Nie ma Święta Zmarłych. Takie święto kościelne nie istnieje. Pierwszego listopada Kościół Katolicki obchodzi uroczystość Wszystkich Świętych, drugiego Dzień Zaduszny - mówi ks. dr. Rafał Kamiński, rzecznik prasowy Zgromadzenia Świętego Michała Archanioła w Telewizja wPolsce. Ks. Kamiński zaznaczył, że dla dusz naszych zmarłych bliskich dużo ważniejsza jest modlitwa od kwiatów czy zniczy. Zobaczcie sami!

więcej »
31/10/2017

Zapraszamy do lektury nowego, listopadowo-grudniowego numeru "Któż jak Bóg"! Obejrzyj zapowiedź numeru.

więcej »
30/10/2017

Na trzy dni michalicki Dom Rekolekcyjny w Rycerce Górnej stał się bazą główną przełożonych domów, proboszczów i dyrektorów placówek edukacyjnych i wychowawczych naszego Zgromadzenia, którzy w dniach 16-18 października br. spotkali się na dorocznej konferencji. Motywem przewodnim spotkania stało się hasło „Z Maryją w drodze zawierzenia”, które wpisuje się w VI rok Michalickiej Wielkiej Nowenny przed 100 leciem zatwierdzenia Zgromadzenia, przeżywanym jako „Szczególne nabożeństwo do Niepokalanej Dziewicy Maryi”.

więcej »

Strony