powolania

Dni Skupienia 23-25 maja 2014 PORONIN

Są tacy, którzy twierdzą, że wysoko w górach wyraźniej można usłyszeć głos Boga. Pewnie nie jest to prawdą, ale prawdą jest to, że najważniejsze wydarzenia z Historii Zbawienia dokonały się właśnie na górach. 

W domu Sióstr Michalitek w Poroninie  zamierzamy zrobić bazę wypadową. Przyjazd i rozpoczęcie wyprawy (piątek 23 maja godzina 18 30) pyszną kolacją. 

Modlitwa o nowe powołania za przyczyną błogosławionego Bronisława Markiewicza

Panie Jezu Chryste, jak niegdyś powołałeś w Kościele rodzinę Świętego Michała Archanioła dla wychowywania ubogich dzieci i młodzieży, prosimy za przyczyną błogosławionego Bronisława, poślij i dzisiaj robotników na swoje żniwo. udziel im mądrości, stawiania Boga na pierwszym miejscu i miłości wychowawczej, aby ochoczo pozwalali dzieciom przychodzić do Ciebie i by godnie świadczyli o Twojej śmierci i zmartwychwstaniu, oczekując na Twoje przyjście w chwale. Amen

Tags: 

Kształt powołania

Znowu zły czas. Nerwy. Pośpiech. Jest dobrze i nie jest. Życie wnerwia. Czego chcę? Rozwaliłem sobą wiele miejsc, zbiorów ludzkich. Jakaś zadra nie pozwala mi spokojnie siedzieć na tyłku. Kuje i zmusza do zmiany pozycji. Ciągle.Idęniespokojny. Wzrok przy ziemi. Nagle coś. Gdzieś to już widziałem. Ale gdzie? Oglądam ostrożnie i uważnie. Pod nosem mruczę:

- W mordę jeża. Co to jest!

- Twoje powołanie - słyszę głos. Rozglądam się wokół. Pusto. Skąd ten głos?

- Obudź się chłopie. To ja, twoje powołanie! - teraz bardziej stanowczo.

Tags: 

Czasowniki życia

Wziął chleb, odmówił błogosławieństwo, połamał go i dawał im... (Łk 24, 30)

Kontynuujemy nasze rozważanie od miejsca, w którym zatrzymaliśmy się ostatnio: od modlitwy "eksplodującej" w sercach i umysłach dwóch uczniów. Są oni w drodze i poszukują. Byli załamani i zniechęceni, ale teraz ogromnie poruszeni czują, że być może znaleźli właściwą drogę (albo osobę) -słowo, które rozpala serce i daje odpowiedź na wiele pytań "dlaczego?".

Tags: 

"Zakład" o modlitwę

Zostań z nami, Panie, gdyż ma się ku wieczorowi i dzień się już nachylił... (Łk 24, 29)

Dwaj pielgrzymi z Emaus wydają się być przedstawicielami współczesnej historii. Co więcej - są przedstawicielami człowieka... od zawsze. Człowieka, który szuka i wierzy, że odnalazł, a który potem jest rozczarowany i zniechęcony. Mimo wszystko nie poddaje się i szuka dalej - sam albo w towarzystwie kogoś, kto w tym poszukiwaniu może dać mu odpowiednie wskazówki i otworzyć nowe drogi.

Tags: 

Strony