Komunikat o błędzie

Notice: Undefined variable: output w business_breadcrumb() (linia 26 z /home/michalici/ftp/newDrupal/sites/all/themes/business/template.php).

Wielki Post

Często kościół jest postrzegany w opiniach i ludzkich sądach jako niewyobrażalnie bogaty a księża jeżdżą wypasionymi furami. Kościół jest widziany jako zamknięty, hierarchiczny i tylko wymagający od wiernych tego czy tamtego.

W rozpoczynającym się Wielkim Poście spójrzmy na KOŚCIÓŁ z perspektywy własnej odpowiedzialności i oczyma Papieża Franciszka: Być Kościołem znaczy być Ludem Bożym, zgodnie z wielkim planem miłości Ojca. Oznacza to być zaczynem Bożym pośród ludzkości. Czyli głosić i nieść zbawienie Boże w ten nasz świat, który często jest zagubiony, potrzebuje odpowiedzi dodającej odwagi, dającej nadzieję, dodającej siły w drodze. Kościół powinien być miejscem bezinteresownego miłosierdzia, w którym wszyscy mogą się czuć przyjęci, kochani, w którym mogą doświadczyć przebaczenia i być zachęceni, aby żyć zgodnie z dobrym życiem Ewangelii.

Panie Jezu daj łaskę wiernego kroczenia drogą PRZYKAZANIA MIŁOŚCI i odpowiedzialności a nie drogą OCENIANIA i spychania odpowiedzialności na hierarchię „opływającą w złoto w pięknych furach….” Któryś za nas cierpiał rany Jezu Chryste zmiłuj się nad nami.