Komunikat o błędzie

Notice: Undefined variable: output w business_breadcrumb() (linia 26 z /home/michalici/ftp/newDrupal/sites/all/themes/business/template.php).

Dziecięco-młodzieżowy Festiwal ŁOSZYCA 2018

W pierwszą niedzielę lutego, w michalickiej parafii Matki Bożej Różańcowej w Mińsku-Łoszycy, odbył się 12 Dziecięco-Młodzieżowy Festiwal Artystycznej Twórczości “Łoszyca 2018”.  

Twórcą i duchowym inspiratorem tego wydarzenia jest proboszcz parafii ks. Giennadij Kucharewicz CSMA. “Odwiedzając rodziny podczas kolędy, nie jeden raz przekonałem się, ile zdolnych i utalentowanych dzieci żyje na terenie naszej parafii: wielu gra na różnych instrumentach muzycznych, śpiewają, malują. Wtedy zrodziła się myśl, by dać początek takiemu twórczemu świętowaniu, by dzieci wychwalały Boga darami jakie od Niego otrzymały, i by dały radość wszystkim parafianom”.   

Podczas Festiwalu dzieci wykonują utwory o tematyce religijnej. Zawsze jest to związane z dniem narodzin dla nieba i liturgicznym wspomnieniem Bł. Bronisława Markiewicza, założyciela michalickich zgromadzeń zakonnych. Od zeszłego roku Festiwal nabrał charakteru bardziej rodzinnego – oprócz dzieci i młodzieży występują także ich rodzice.

W tym roku, oprócz prezentów, uczestnicy Festiwalu otrzymali specjalne kartki ze Słowem Bożym dla całej rodziny, jakie czytali wobec wsyztskich zebranych. Ukoronowaniem twórczego świętowania było wspólne zdjęcie: “Do zobaczenia Łoszyca 2018 i czekamy na Łoszycę 2019”.  

Galina Abakunczyk