Komunikat o błędzie

Notice: Undefined variable: output w business_breadcrumb() (linia 26 z /home/michalici/ftp/newDrupal/sites/all/themes/business/template.php).

Czas mocy i łaski w Barcicach

Przybycie poprzedziło czuwanie modlitewne, które poprowadził Ksiądz Kamil Kędzior CSMA. Peregrynację rozpoczęła Msza święta koncelebrowana pod przewodnictwem Księdza Biskupa Leszka Leszkiewicza. Natomiast wieczorne nabożeństwo z modlitwą wstawienniczą i uwielbieniową oraz Apelem Jasnogórskim zakończyło pierwszy dzień peregrynacji.

W drugim dniu swoje specjalne nabożeństwa miały dzieci oraz chorzy i seniorzy, również z racji przypadającego w dniu 11 lutego Światowego Dnia Chorych. Po wieczornej Mszy świętej bardzo wiele osób przyjęło Szkaplerz św. Michała Archanioła. Celem przyjęcia Szkaplerza jest oddawanie czci św. Michałowi Archaniołowi, aby za jego szczególną pomocą uzyskać: wolność i rozwój Kościoła Świętego; łaskę dobrej spowiedzi dla siebie i innych, siłę w walce z nałogami i wadami, obronę przed herezjami, błędami i fałszywymi naukami (…); wybawienie dusz z czyśćca przez modlitwę i uzyskanie odpustów; łaskę dobrej i świątobliwej śmierci (Ze Statutu Rodziny Szkaplerza św. Michała Archanioła).

W ostatnim dniu nawiedzenia ks. Kamil głosił kazania okolicznościowe na wszystkich Mszach świętych, wskazując na wielką wartość rodziny i potrzebę budowania jej na współpracy z łaską Bożą wypływającą z sakramentu małżeństwa. Przez cały dzień wiele osób modliło się i składało prośby i dziękczynienia przy Figurze św. Michała Archanioła oraz przystępowało do Szkaplerza św. Michała Archanioła. Na nabożeństwie kończącym uroczystosci w naszej parafii ks. Kamil powierzał Panu Bogu prośby i intencje złożone przez wiernych przy figurze św. Michała, a Ksiądz Proboszcz zawierzył naszą parafię św. Michałowi Archaniołowi. Po zakończeniu nabożeństwa w uroczystej procesji figura św. Michała Archanioła została przeniesiona do kaplicy w domu zakonnym Sióstr Karmelitanek od Dzieciątka Jezus, gdzie pozostała do następnego dnia.

Nawiedzenie było wielką szkołą współpracy człowieka z aniołami w drodze do nieba, do którego każdy z nas przybliża się nieustannie.

za www.parafiabarcice.pl/czas-mocy-i-laski