Komunikat o błędzie

Notice: Undefined variable: output w business_breadcrumb() (linia 26 z /home/michalici/ftp/newDrupal/sites/all/themes/business/template.php).

Rekolekcje zakonne w Górkach

Pierwsza seria zakonnych rekolekcji pod przewodnictwem o. Aleksandra Jacyniaka SI odbyła się w Górkach w dniach 22-27 stycznia 2018 roku. W ćwiczeniach duchowych uczestniczyło 26 współbraci, w tym przełożony prowincji paragwajsko-argentyńskiej ks. Tadeusz Brzuszek, przełożony wspólnoty terytorialnej na Białorusi ks. Marian Chamienia i proboszcz z Borszczowa na Ukrainie ks. Grzegorz Garwol.

Z wielką znajomością spraw duchowych, teologicznych, społecznych i historycznych Ojciec Rekolekcjonista zachęcał uczestników  do przeżywania osobowego spotkania z Chrystusem Zmartwychwstałym. Przyrównując XX wiek do Wielkiego Piątku z licznymi golgotami milionowych ofiar wojen i reżimów, a XXI wiek do Wielkiej Soboty dziejów, proponował medytacje w oparciu o doświadczenia osób z Drogi Krzyżowej, szczególnie uczniów przeżywających Wielki Piątek, Wielką Sobotę, a nade wszystko spotkania ze Zmartwychwstałym w czasie paschalnym.

W piątek wieczorem miało miejsce spotkanie z Ojcem Generałem Dariuszem Wilkiem CSMA, a w sobotę podczas Eucharystii pod przewodnictwem przełożonego macierzystego domu zakonnego w Miejscu Piastowym ks. Antoniego Tyńca, współbracia odnowili profesję zakonną. Uczestnicy rekolekcji, wdzięczni Bogu za otrzymane dary i Ojcu Rekolekcjoniście za mistrzowskie duchowe prowadzenie, w godzinach popołudniowych powrócili do swoich domów.

Jakub Kasprzycki CSMA