Komunikat o błędzie

Notice: Undefined variable: output w business_breadcrumb() (linia 26 z /home/michalici/ftp/newDrupal/sites/all/themes/business/template.php).

Czas kolędowania i misteriów jasełkowych

Okres Bożego Narodzenia dla wszystkich wierzących w Jezusa Chrystusa jest zawsze wyjątkowy. Rozpoczyna go piękna postawa wierzących, którzy podczas Credo, z szacunkiem klękają przy wypowiadaniu słów: "Zstąpił z nieba i za sprawą Ducha Świętego przyjął ciało z Maryi Dziewicy". Ten hołd wyraża się również w śpiewaniu kolęd i w misteriach jasełkowych. Od czasów błogosławionego Ks. Bronisława Markiewicza michalicka "Górka" w Miejscu Piastowym w okresie Bożego Narodzenia zawsze rozbrzmiewała śpiewem kolęd w wykonaniu chórów, zespołów muzycznych i scholi. Również misteria jasełkowe, przedstawiane przez młodzież zakładową, a później przez małoseminarzystów, miały swoje ewangeliczne i charyzmatyczne przesłanie. Namiastką tej pięknej tradycji było kolędowanie w Sanktuarium św. Michała Archanioła i błog. Bronisława Markiewicza 13 i 14 stycznia. W sobotni wieczór, w ramach spotkań duszpasterstwa trzeźwościowego, zespół Gloria wypełnił świątynię Sanktuarium pięknymi śpiewami kolęd, podejmując również tę artystyczną posługę w niedzielę podczas Mszy świętych i półgodzinnych koncertów. Dzieci z Dziecięcej Krucjaty Niepokalanej razem z zespołem Gloria, pod opieką swojej opiekunki Anny Puchalskiej i według jej scenariusza, przedstawiły krótkie Misterium jasełkowe. Odbiór i włączenie się wiernych w kolędowanie i treści jasełkowe, wzmacniają przekonanie i postanowienie, że "Górka" michalicka zawsze powinna kontynuować piękną tradycję okresu Bożego Narodzenia, gdyż jest ona charyzmatycznym dziedzictwem pozostawionym przez blogosławionego Załozyciela. Niechaj Dzieciątko Jezus błogosławi tym, którzy pomagają to dziedzictwo realizować.
W niedzielę o godz. 15.30 odbył się w Sanktuarium koncert kolęd w wykonaniu nauczycieli i uczniów Społecznej Szkoły Muzycznej w Krośnie. Wystąpili: soliści, chór, zespół wokalny i kwartet smyczkowy. Po tak wspaniałym, dwudniowym czasie kolędowania i refleksji jasełkowych, pojawia się pragnienie modlitwy: "Podnieś rączkę Boże Dziecię i pobłogosław naszą Ojczyznę, nasze rodziny i każde dzieło charyzmatyczne podejmowane w tym Sanktuarium". 
ks. Jan Seremak CSMA