Komunikat o błędzie

Notice: Undefined variable: output w business_breadcrumb() (linia 26 z /home/michalici/ftp/newDrupal/sites/all/themes/business/template.php).

Nagrodzeni za kulturę

Dnia 16 grudnia 2017 r. odbyło się podsumowanie Roku Kulturalnego Gminy Nowa Słupia. Całość programu prowadził prezes Centrum Dziedzictwa Gór Świętokrzyskich Piotr Sepioło. W spotkaniu wzięli udział: wójt Gminy Nowa Słupia Andrzej Gąsior wraz z całą radą gminy, radni powiatu kieleckiego oraz wielu zaproszonych gości.

Uroczystość stała się okazją do podziękowania tym wszystkim, dzięki którym pokłady artystycznewydobywane i pokazywane szerokiej publiczności. Wśród nagrodzonych byli ludzie zawodowo zajmujący się działalnością kulturalną, regionaliści, muzycy, aktorzy, ale także i ci, którzy poświęcają swój wolny czas, aby rozwijać talenty innych.

Nagrody przyznano w wielu kategoriach, m. in.  Długoletnia Artystyczna Działalność w Sferze Kultury i Sztuki, Artystyczna Działalność Indywidualna czy Działalność Artystyczna Promująca Gminę Nowa Słupia. W kategorii Przedsięwzięcia w Zakresie Edukacji Artystycznej Dzieci i Młodzieży nagrodę odebrał ks. Stanisław Bożętka CSMA za to, że wychodzi naprzeciw zainteresowaniom dzieci i młodzieży, rozbudzając i odkrywając talenty muzyczne, w szczególności prowadzonej przez niego Scholi Parafialnej w Nowej Słupi – podsumował prowadzący.

Na zakończenie uroczystości wójt Andrzej Gąsior i ks. Stanisław Bożętka złożyli wszystkim życzenia świąteczne i zaprosili do połamania się opłatkiem oraz kosztowania potraw wigilijnych przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich.