Komunikat o błędzie

Notice: Undefined variable: output w business_breadcrumb() (linia 26 z /home/michalici/ftp/newDrupal/sites/all/themes/business/template.php).

Nowi kandydaci i ministranci ołtarza w parafii Nawiedzenia N.M.P w Miejscu Piastowym

"Wasza służba przy ołtarzu jest nie tylko obowiązkiem, ale i wielkim zaszczytem, prawdziwą świętą posługą. W ten sposób podczas liturgii jesteście kimś o wiele więcej niż tylko zwykłymi „pomocnikami księdza”. Jesteście przede wszystkim sługami Jezusa Chrystusa, odwiecznego Najwyższego Kapłana.” (św. Jan Paweł II)

III niedziela Adwentu w Kościele nazywana jest Niedzielą „Gaudete”, czyli niedzielą radości. Dla naszej wspólnoty parafialnej była to szczególnie radosna niedziela, bo po ​półrocznym okresie próbnym do grona ministrantów zostało włączonych dwudziestu kandydatów, a piętnastu ministrantów uzyskało promocję do stopnia ministranta ołtarza. Podczas uroczystej Mszy św. sprawowanej o godz. 11:00 ksiądz Proboszcz poświęcił złote szarfy i pelerynki oraz pobłogosławił nowych kandydatów i ministrantów ołtarza. Kandydaci i ministranci ołtarza zostali odpowiednio przygotowani do tej zaszczytnej służby. Mamy nadzieję, że z pomocą łaski Bożej dobrze będą wypełniać swoje zobowiązania. Posługa ministranta do której zostali dopuszczeni jest potrzebna Kościołowi i bardzo przez Kościół ceniona. Nowo ustanowionym kandydatom i ministrantom ołtarza ks. Proboszcz życzył wielkiej wytrwałości w służbie ministranckiej i niegasnącej gorliwości w służbie Ołtarza oraz wyraził radość i podziękowanie rodzicom nowych kandydatów i ministrantów, za ich pomoc w formacji synów, codzienną o nich troskę oraz za przykład żywej wiary. Jako wspólnota parafialna radujemy się z ich posługi dla Kościoła i życzymy, by swoim przykładem w gronie kolegów, świadczyli o Chrystusie i przyciągali innych do Niego. Niech zawołanie KRÓLUJ NAM CHRYSTE będzie dla nich żywe i nieustannie aktualne, niech w ich życiu będzie ciągle obecny Chrystus.