Komunikat o błędzie

Notice: Undefined variable: output w business_breadcrumb() (linia 26 z /home/michalici/ftp/newDrupal/sites/all/themes/business/template.php).

Trzy radości adwentowe w Pewli Ślemieńskiej

Zakończenie prac remontowych przy kościele

Z początkiem Adwentu 2017 roku dobiegły końca prace remontowe przy naszym kościele parafialnym w Pewli Ślemieńskiej. Celem rozpoczętych 16 sierpnia br. prac remontowych była przebudowa ściany chóru oraz wymiana okna w kościele. Ostatnim etapem prac były wykonane przez parafian prace porządkowe na chórze i w całej świątyni.

A oto jak przebiegały prace – w fotograficznym skrócie: http://parafiapewelslemienska.pl/galeria/?album=3&gallery=48

Uroczyste przyjęcie do Wspólnoty Dzieci Maryi

8 grudnia br., w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny proboszcz parafii ks. Stanisław Słowiński poświęcił stroje oraz uroczyście przyjął 27 osób do Wspólnoty Dzieci Maryi. Liturgiczne ustanowienie Dziecięcej Służby Maryjnej (która działa już od kilkunastu miesięcy) w pewlańskiej parafii miało miejsce w pierwszym dniu rekolekcji adwentowych, które prowadził o. Edward Staniukiewicz OFM Conv. z Kalwarii Pacławskiej.

Dziecięca Służba Maryjna, to przede wszystkim wewnętrzna formacja w duchu maryjnym. Patronką i opiekunką jest Najświętsza Maryja Panna, która uczy w Bożym świetle postrzegać to, co nas otacza, żyć i kochać tak, jak Ona. Uczestnicząc w cotygodniowych spotkaniach, dzieci pogłębiają wiarę poprzez modlitwę, pracę, zabawę, śpiew.

Galeria zdjęć - http://parafiapewelslemienska.pl/galeria/?album=3&gallery=49

Spotkanie opłatkowe z gośćmi z Ukrainy

W Pewli Ślemieńskiej od wielu miesięcy mieszkają osoby z Ukrainy, pracujące w różnych zakładach Żywiecczyzny (ponad 100 osób). Z myślą o tych osobach, które w większości nie wyjeżdżają na święta do swoich domów rodzinnych, duszpasterze naszej parafii przy wydatnej pomocy pani sołtys Stanisławy Szwed oraz Rady Duszpasterskiej, Stowarzyszenia „Michael”, Koła Gospodyń Wiejskich i naszych Radnych, zorganizowali w sobotę 16 grudnia spotkanie opłatkowe. W przygotowaniu tego spotkania mieli również udział nasi goście, którzy uczestniczyli najpierw we Mszy świętej, a po wspólnej modlitwie w pobliskiej sali OSP połamali się opłatkiem i spożyli przygotowany poczęstunek. Spotkanie opłatkowe zakończyło wspólne śpiewanie kolęd w języku polskim oraz pieśni religijnych w języku ukraińskim.

Krzysztof Pelc CSMA