Komunikat o błędzie

Notice: Undefined variable: output w business_breadcrumb() (linia 26 z /home/michalici/ftp/newDrupal/sites/all/themes/business/template.php).

Schola w Miejscu Piastowym coraz większa

8 grudnia to Uroczystość Maryi Niepokalanej. Dzień ten w 1863 r. był wyjątkowy dla bł. ks. Markiewicza, bo dostał od Maryi łaskę umocnienia w wierze i powołaniu kapłańskim. W swoich notatkach duchowych z tego dnia napisał nawet „Widziałem Maryję”. Odtąd Niepokalaną czcił szczególnie. 
Nasza schola parafialna ten dzień przeżywa jako swoje święto, bo Maryja jest patronką dziewczęcych grup liturgicznych. Na wieczornej Mszy św. o 18.00 ks. proboszcz Andrzej Mroczkowski przyjął do scholi nowe dziewczęta, przygotowane przez opiekunkę grupy s. Mariolę Bochniak. Przyjęto: Emilkę Marecką, Maję Olejnik, Julię Olejnik, Julię Ziembicką i Julię Sechman. Scholanki otrzymały pelerynki, złożyły swoje przyrzeczenia, poprowadziły procesję z darami i śpiewały pieśni. Starsze dziewczyny odnowiły swoje przyrzeczenia. Wszyscy mogli zrozumieć lepiej piękno Niepokalanej i to, by starać się być do Niej podobną, dzięki kazaniu ks. Marka Serwatki.
Na pewno piękna liturgia, modlitwa, śpiew i serca, które przyjęły Komunię świętą uradowały Maryję. Gratulujemy nowym scholankom, ich rodzicom i opiekunom pięknej postawy i za rok zapraszamy nowe dziewczęta.