Komunikat o błędzie

Notice: Undefined variable: output w business_breadcrumb() (linia 26 z /home/michalici/ftp/newDrupal/sites/all/themes/business/template.php).

Adwent w michalickiej szkole

Ważnym elementem michalickiej szkoły jest formacja religijna uczniów. W szkołach w Markach od początku istnienia uczniowie są zapraszani w poszczególnych okresach liturgicznych na odpowiadające im nabożeństwa. W adwencie chętni uczniowie ich rodzice i nauczyciele mogą w każdą środę uczestniczyć w roratach. Chętnych jest ponad 40 osób. Każda Msza święta z krótkim (zaledwie czterozdaniowym) kazaniem. Ciekawe jest to, że uczniowie dyskutują później na temat tego, co usłyszeli. Po Mszy świętej uczestnicy udają się na wspólne śniadanie.

Uczniowie pierwszej klasy codziennie otwierają kopertę z numerem dnia, w której znajduje się intencja modlitewna, każdego dnia inna.  Chcą ten wyjątkowy czas przeżyć, oddając modlitwę tej osobie, której imię i nazwisko znajduje się w kopercie. Codziennie przed lekcjami modlą się za siebie nawzajem, za dyrekcję, nauczycieli, pracowników szkoły oraz inne osoby. Modlitwa ma formę spontanicznej modlitwy wiernych.

Zarówno przed Bożym Narodzeniem jak i przed swiętami Zmartwychwstania Pańskiego organizowane są "Rekolekcje Last Minute - później się już nie da".  Odbywaja się w ostatni tygodniu okresu liturgicznego tuż przed świętami. Zainteresowanie całkiem spore.