Komunikat o błędzie

Notice: Undefined variable: output w business_breadcrumb() (linia 26 z /home/michalici/ftp/newDrupal/sites/all/themes/business/template.php).

Spotkanie Młodych Kapłanów

Nasze krakowskie seminarium stało się w dniach 24-26 listopada br. gościnną przystanią dla kapłanów wyświęconych w latach 2012-2016. Wraz z wikariuszem generalnym ks. Rafałem Kamińskim młodzi michalici przeżywali doroczny zjazd formacyjny, połączony z wymaganym przez prawo egzaminem jurysdykcyjnym. W pierwszych momentach zjazdu towarzyszył nam Ojciec Generał ks. Dariusz Wilk, który spotkał się ze współbraćmi.

Gościem tegorocznego spotkania, w drugim dniu zjazdu był Ks. prof. Janusz Mastalski, rektor krakowskiego seminarium diecezjalnego, który zaprezentował dwa tematy: „Pokusy i lęki kapłana XXI wieku”oraz „Czy grozi nam seksualizacja życia zakonnego?”.

Sobota była także dniem egzaminu z zakresu teologii moralnej przeprowadzonego przez ks. dr Ryszarda Andrzejewskiego oraz z prawa kanonicznego, któremu przewodniczył Wikariusz Generalny. Wieczór był czasem wspólnej rekreacji na Krakowskim Rynku, który powoli stroi się na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia.

Po niedzielnej Eucharystii i podsumowaniu spotkania, na którym zaprezentowany został także, będący w fazie testowania, nowy portal michalici.pl, młodzi kapłani udali się do swoich placówek, by przez kolejny rok realizować swoje zadania.