Komunikat o błędzie

Notice: Undefined variable: output w business_breadcrumb() (linia 26 z /home/michalici/ftp/newDrupal/sites/all/themes/business/template.php).

Aktywny start w Paprocicach (parafia Nowa Słupia)

W poniedziałek 4 września, o godz. 8.00  Mszą św. w kaplicy Św. Brata Alberta, pod przewodnictwem ks. proboszcza Krzysztofa Bartochowskiego,  rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Umocnieni słowem Bożym, kontynuowaliśmy uroczystość w murach naszej szkoły w Paprocicach.

Tradycyjnie, choć w tym roku inną trasą – „szlakiem królewskim” – udaliśmy się w środę 15 września br. do Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego, gdzie jak co roku czerpiemy siłę i moc do pracy na nowy rok szkolny.

Pragniemy „Być dobrym jak chleb” przez całe nasze życie i czerpać z postawy św. Brata Alberta, który jest patronem roku zamykającego się w okresie 25 XII 2016 – 25 XII 2017. Jest to czas, który wykorzystujemy do wnikliwego zapoznania się z działalnością Świętego, który jest nam tak bardzo bliski. Poznanie działalności św. Brata Alberta jest godne naśladowania i dążenia do bycia lepszym. Zaplanowaliśmy na ten jubileuszowy rok wiele akcji, jak: konkursy, akademie i wycieczkę do Sanktuarium Ecce Homo w Krakowie, gdzie spoczywają relikwie św. Brata Alberta.

„Wszystko co wielkie, jest wielkie przez serce” – słowa Cypriana Kamila Norwida stały się mottem uroczystej Akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej, która odbyła się w naszej szkole 12 października br. Inicjatywa i zaangażowanie młodzieży nadało tej Akademii wyjątkowy charakter wdzięczności dla nauczycieli, wychowawców i pracowników szkoły. 

„Naród bez historii błądzi jak człowiek bez pamięci” – w tym duchu i przy pomocy tego hasła przeżywaliśmy 99. rocznicę odzyskana niepodległości. Poprzez program zaprezentowany przez dzieci i młodzież mogliśmy na nowo wsłuchać się w głos naszej Ojczyzny. Deklamowane teksty i pieśni ożywiły w nas ducha narodu wolnego i dumnego z postaw patriotycznych, narodu wyrażającego się w słowach: „Bóg, Honor, Ojczyzna”.