Komunikat o błędzie

Notice: Undefined variable: output w business_breadcrumb() (linia 26 z /home/michalici/ftp/newDrupal/sites/all/themes/business/template.php).

„Ufam Tobie” na zakończenie warsztatów

Niedzielę uczestniczy warsztatów rozpoczęli „Jutrznią”, po której prowadzący pracowali nad oddechem, dykcją i emisją głosu. Do rozśpiewanych warsztatowiczów dołączyła grupa 25 muzyków, którzy po wysłuchaniu konferencji zabrali się do roboty. Ks. Rafał Kamiński CSMA, Wikariusz Generalny Zgromadzenia Świętego Michała Archanioła wygłosił konferencję na temat anielskich objawień w Fatimie i zachęcił do anielskiej modlitwy. „Jestem przekonany, że ten Anioł Pokoju z Fatimy to Michał Archanioł. Przemawiają za tym fakty z historii Kościoła” – mówił ks. Rafał.

W czasie Eucharystii uczestnicy wyśpiewali to, co sercem przeżyli w trzech dniach warsztatowych.  Ks. Kamiński w czasie kazania powiedział: „Liturgia dzisiejszej niedzieli wzywa nas do trzech postaw wobec Boga: ufności, wdzięczności i wierności. Ufać, że Bóg tak jak w przypadku Izraela może posłużyć się pogańskim królem Cyrusem; być wdzięcznym, jak św. Paweł z powodu przyjęcia przez Tesaloniczan Ewangelii i według niej; i wreszcie odbijać w sobie obraz Boga, wyryty od momentu chrztu w sercu każdego jego dziecka, o wiele trwalej niż obraz Cezara na podatkowej monecie”.

W czasie uroczystej Mszy św. troje dzieci zostało włączonych do wspólnoty Kościoła, a na uwielbienie wszyscy wyśpiewali „Jezu, ufam Tobie” z modlitwą uwielbienia, poprowadzoną przez ks. Rafała Szwajcę.

Na zakończenie Wikariusz Generalny przekazał prowadzącym warsztaty oraz zasłużonym warsztatowiczom figurki św. Michała Archanioła w znaku z Gargano. Po Eucharystii trwali w uwielbieniu, śpiewając pieśni maryjne.

Następne, czyli XIII Warsztaty Liturgiczno-Muzyczne zaplanowano na 21-23 września 2018 roku. Tym razem odbędą się one w archidiecezji przemyskiej. Miejscem spotkań będzie Sanktuarium Matki Bożej Zbaraskiej w Prałkowcach.

xrs

KONFERENCJA - KS. RAFAŁ KAMIŃSKI CSMA: https://drive.google.com/file/d/0B_Aa6FMvHUPra1piOGFIWWhfdXM/view

FOTO - RAFAŁ ŚWIŁŁO (AGENCJA FOTOGRAFICZNO FILMOWA BERTONI): https://www.dropbox.com/sh/2ybsym3c646qdoj/AABAtsMJLfnbLN0eNNJ8EGjRa?dl=0