Komunikat o błędzie

Notice: Undefined variable: output w business_breadcrumb() (linia 26 z /home/michalici/ftp/newDrupal/sites/all/themes/business/template.php).

Harmonia w modlitwie i śpiewie

Dzień rozpoczęła „Jutrznia”, do której warsztatowiczów przygotował Hubert Kowalski. Paweł Bębenek poprowadził zajęcia z emisji głosu i poprawnego oddechu, a Piotr Pałka i Adam Motyczyński poprowadzili pierwsze spotkania, w czasie których połączono głosy męskie i żeńskie. Zwieńczeniem dopołudniowych muzycznych zmagań była uroczysta Eucharystia, której przewodniczył ks. Krzysztof Szary CSMA – moderator michalickiego duszpasterstwa młodzieży. W ekspresyjnej homilii, ks. Krzyszof udowodnił, że tak jak woda z Kany Galilejskiej została w cudowny sposób zamieniona w dobre wino, tak nasze życie i nasze śpiewanie może być „dobrym winem”, które będzie smakować innym.

Po koronce w Godzinie Miłosierdzia Bożego uczestnicy „szlifowali” poszczególne utwory chóralne, aby wieczorem połączyć głosy z orkiestrą warsztatów, którą stanowi 25 muzyków. Zabrzmiało nieźle, muzyka i śpiew przeniosły uczestników w duchowy klimat modlitwy śpiewanej.

Ostatnim punktem dnia było specjalnie przygotowane na ten czas nabożeństwo słowno-muzyczne pt. „Przychodzisz do nas Matko z nieba”. Poprowadził je organizator i pomysłodawca michalickich warsztatów ks. Rafał Szwajca CSMA. „Odmawiajcie różaniec, prosiła Maryja w Fatimie. Odmawiajcie i czyńcie pokutę. Chcemy być wierni temu wezwaniu. Nie wstydźmy się tej modlitwy, bo w niej wielka siła i moc” – mówił ks. Rafał. Wierni, którzy w godzinie Apelu Jasnogórskiego przybyli do bemowskiego kościoła, nie tylko wsłuchiwali się w słowa Maryi z objawień fatimskich, ale mogli również modlić, śpiewając kolejne utwory wraz z chórem warsztatowiczów w oprawie muzycznej.

Niedzielna Eucharystia o godz. 13.00 zwieńczy czas michalickich warsztatów na Bemowie. Uroczystościom przewodzić będzie ks. Rafał Kamiński – Wikariusz Generalny Zgromadzenia Świętego Michała Archanioła.

xrs