Komunikat o błędzie

Notice: Undefined variable: output w business_breadcrumb() (linia 26 z /home/michalici/ftp/newDrupal/sites/all/themes/business/template.php).

Ruszyło z kopyta

"Po sześciu latach wskrzeszamy organizację naszych michalickich warsztatów. To wielka radość zobaczyć setkę młodych ludzi, którzy mogliby po swojemu spędzić czas wolny. Wy jesteście u nas na Bemowie. To wielka łaska dla nas michalitów, ale i dla was – uczestników” – podkreślał organizator ks. Rafał Szwajca CSMA.

Piątek to wspólna modlitwa, rozśpiewka i próby w czterech chóralnych głosach. Nad całością czuwają muzycy i kompozytorzy: Piotr Pałka, Hubert Kowalski, Paweł Bębenek i Adam Motyczyński.

Dzień zakończył się wspólną Eucharystią pod przewodnictwem Przełożonego Generalnego Zgromadzenia Świętego Michała Archanioła ks. Dariusza Wilka. W homilii ojciec generał zaznaczył, że muzyka i śpiew może być odzwierciedleniem naszego życia. „Tak jak na pięciolinii najpierw stawiamy klucz wiolinowy, czy basowy, tak w  życiu również jest początek – narodziny człowieka. Spotykamy w życiu również krzyżyki i bemole, czyli wydarzenia, która podwyższają, dają człowiekowi siłę i moc, ale i bemole, które czasami weryfikują jego codzienność. I wreszcie to co na pięciolinii, nuty, które mogą być ułożone w piękną harmonię życia, a czas powstaje dysonans czy nawet kakafonia” – mówił ks. Dariusz Wilk.

Cieszy fakt, że w warsztatach biorą udział również współbracia michalici: ks. Sylwester Szwajca, ks. Maksymilian Wójtowicz, ks. Krzysztof Szary, ks. Andrzej Karol, kl. Kamil Książek, kl. Adrian Brudniak, którzy do Warszawy przyjechali z młodzieżą z michalickich placówek.

Dziękujemy organizatorom: ks. Markowi Posełkiewiczowi – Dyrektorowi Ośrodka Wychowawczo-Profilaktycznego „MICHAEL”, ks. Kazimierzowi Joniec – Proboszczowi Parafii Matki Bożej Królowej Aniołów i ks. Piotrowi Prusakiewiczowi – Prezesowi Towarzystwa „Powściągliwość i Praca” za profesjonalne przygotowanie sal muzycznych i pomoc w realizacji dzieła warsztatów.

xrs