Komunikat o błędzie

Notice: Undefined variable: output w business_breadcrumb() (linia 26 z /home/michalici/ftp/newDrupal/sites/all/themes/business/template.php).

Braterskie spotkanie michalitów pod Krzyżem Południa

Kto czyta newsy z życia michalitów w Paragwaju i Argentynie zauważy, że na spotkania Prowincji, organizowane raz w roku, przyjeżdżają wszyscy współbracia ze wspólnoty. Tak było i tym razem. W dniach 10-12 października br. w „Misiones” czas był burzowy z wysoką temperaturą, jak to jest zwyczajnie w tej części Ameryki Południowej o tej porze roku. Pomimo takiej aury spotkanie przebiegało w spokojnej i braterskiej atmosferze.

Tematy, na bazie tekstów Papieża Franciszka o powołaniu kapłańskim i o przebaczeniu podczas administrowania Sakramentu Pojednania, które przedstawił na konferencjach biskup diecezji Oberá (Ar) Damián Bitar, dały możliwość spojrzenia na rożnorodność metod jakich, my kapłani, używamy w tej posłudze.

Był czas na wspólną modlitwȩ, zastanowienie siȩ nad kierunkami działań w charyzmacie michalickim oraz podzielenie się doświadczeniami z życia. Niektórym dużo nerwów zepsuł mecz piłki nożnej Ekwador-Argentyna.  Sprawozdania ustne z życia z poszczególnych wspólnot i parafii były jakby przedłużeniem obrazów z ubiegłego roku. Należy podkreślić wzrastający udział wiernych w Mszach świętych o uwolnienie. Poza tym, nałożenie skaplerzy św. Michała Archanioła nadaje kierunek rozwijającemu się kultowi tego Archanioła w naszych wspólnotach parafialnych w Paragwaju i Argentynie.

Nadzieją napawają grupy formacyjne: postulantów – 3, nowicjuszów – 6 i kleryków – 9, które coraz wyraźniej zaznaczają swój udział w michalickim życiu zakonnym i misyjnym na Kontynencie Nadziei.

Zdzisław Urbanik CSMA