Komunikat o błędzie

Notice: Undefined variable: output w business_breadcrumb() (linia 26 z /home/michalici/ftp/newDrupal/sites/all/themes/business/template.php).

Święty Michał nawiedził Skalmierzyce

Figurę Św. Michała Archanioła powitano na placu przykościelnym, skąd w procesji została uroczyście wniesiona do świątyni, gdzie koronę na głowę Anioła nałożył kustosz i proboszcz parafii ks. kan. Sławomir Nowak.

Po słowach powitania została odprawiona Eucharystia, której przewodniczył ks. proboszcz, a okolicznościową homilię wygłosił ks. Rafał Szwajca CSMA. W modlitwie uczestniczyli również; ks. Marcin Nowicki, ks. Karol Gibki i ks. Ryszard Dyc.

Pierwszy dzień nawiedzenia zakończył się Apelem Jasnogórskim.

W sobotę dzień rozpoczął się od odśpiewnia Godzinek ku czci Św. Michała Archanioła. Nastepnie została odprawiona Msza św. dla chorych, starszych i samotnych, a wieczorem  Eucharystia z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie z nałogów. Po Apelu Jasnogórskim dookoła Sanktuarium przeszła procesja z figurą Św. Archanioła. Przed pasterką odprawioną o północy, czuwanie poprowadziły Katarzynki, matki i ojcowie różańcowi oraz pielgrzymi rowerowi.

W niedzielę w ostatnim dniu nawiedzenia podczas każdej Mszy św. była możliwość przyjęcia Szkaplerza Św. Michała Archanioła. O godz. 17.00 została odprawiona Eucharystia z Aktem zawierzenia rodzin Św. Michałowi Archaniołowi i pożeganie Figury.

Figura Św. Michała Archanioła wykonana została w 1507 r. przez rzeźbiarza Andreo Contucciego zwanego Sansovino. Przedstawia ona księcia wojsk niebieskich w stroju legionisty rzymskiego, pod którego stopami leży pokonany szatan. Pomysłodawcą stworzenia figury był kard. Antonio z Monte San Savino. Sanktuarium św. Michała Archanioła powstało na Górze Gargano na pamiątkę objawień archanielskich, jakie miały tam miejsce w końcu V w. Jest to jedyna świątynia na świecie nie poświęcona ludzką ręką. Do dziś przybywają tam rokrocznie miliony pielgrzymów, aby wypraszać potrzebne łaski.

za: http://www.radiorodzina.kalisz.pl/aktualnosci/sw-michal-archaniol-nawied...

foto galeria: http://www.radiorodzina.kalisz.pl/aktualnosci/sw-michal-archaniol-nawied...