Komunikat o błędzie

Notice: Undefined variable: output w business_breadcrumb() (linia 26 z /home/michalici/ftp/newDrupal/sites/all/themes/business/template.php).

"Błogosławcie Pana, góry i pagórki..."

W tym roku, w dniach 17-22 lipca, dzieci i młodzież ze scholi, Liturgicznej Służby Ołtarza i Kółka Biblijnego z naszej parafii w Nowej Słupi wypoczywali na wakacjach w Murzasichle, niedaleko Zakopanego. Grupa 28 dzieci i młodzieży zamieszkała w pensjonacie "U Ani i Sławka", a kierownikiem wyjazdu był ks. Stanisław Bożętka CSMA.

Cudowny był nasz tegoroczny pobyt w górach. Mieliśmy cały czas piękną, słoneczną pogodę. Chyba to sprawiło, że byliśmy zawsze uśmiechnięci, a ten uśmiech udzielał się naszym opiekunom: ks. Stasiowi, Madzi i Kasi. Przy naszym pensjonacie był piękny basen, w którym do woli mogliśmy się pluskać. Korzystaliśmy także z wodnego masażu oraz zjeżdżalni na Chochołowskich Termach, największych na Podhalu. Próbowaliśmy  naszych sił w górach. Z Kuźnic zielonym szlakiem doszliśmy do Polany Olczyskiej, potem weszliśmy na Wielki Kopieniec i Polaną Kopieniec zeszliśmy do Toporowej Cyrhli. Sił nie brakło, bo p. Maria – kucharka – bardzo dobrze dbała o nasze żołądki, gotując pyszności. W środę wieczorem udaliśmy się do Izby Regionalnej. Pan Adam Gąsienica opowiadał nam o zwyczajach góralskich, o wypasaniu owiec, o historii Murzasichle. Zagrał na wielu instrumentach muzycznych, typowo góralskich. Nie brakowało humoru  i uśmiechu. W czwartek pojechaliśmy na Spływ Dunajcem. Ze Sromowiec Niżnych do Szczawnicy flisacy opowiadali przeróżne historie. Widoki Trzech Koron i piękno Pienińskiego Parku Narodowego zapamiętamy na długo. Nie brakowało pogodnego wieczorku, na którym były tańce i zabawy. Spacerowaliśmy po Krupówkach. Pokłoniliśmy się  Matce Bożej w Jej Fatimskim Sanktuarium na Krzeptówkach. W sobotę po mszy świętej wyjechaliśmy w drogę powrotną – takie wspomnienia zapisały się w sercach uczestników.

Piękny jest czas wakacji. Gdy będziesz na urlopie, na pewno będą nieprzespane noce, deszcz, ale i słońce, upał, szum potoku, modlitwa ptaków, ryk jelenia i być może ujrzysz piękne oczy sarny. Może nosem zakręci zapach trawy. Tu wszędzie można odczuć bliskość Boga. Pamiętaj o tym. Powiedz na wakacjach swoje dwa słowa do rybek w górskim potoku, zaśpiewaj kilka nutek z ptaszkami. I najważniejsze: wstąp na urlopie do małego kościółka, zauważ czerwoną lampkę – tam jest Bóg – Nieogarniony, Niepojęty, Wszechmogący, a bliski, cichy, pokorny i dobry jak chleb. On – Stwórca piękna.

Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam zorganizować tegoroczny wakacyjny wyjazd, szczególnie ks. Proboszczowi i kapłanom.

Schola i Ministranci