Komunikat o błędzie

Notice: Undefined variable: output w business_breadcrumb() (linia 26 z /home/michalici/ftp/newDrupal/sites/all/themes/business/template.php).

100. rocznica objawień fatimskich na Ziemi Świętokrzyskiej

W setną rocznicę objawień fatimskich, 13 maja 2017 r., o godz. 18.00 zgromadziliśmy się w kościele parafialnym w Nowej Słupi, pod przewodnictwem naszego rodaka,  wykładowcy WSD w Sandomierzuks. prof. Pawła Laska.

W  czasie kazania ks. Paweł zabrał nas w podróż w czasie. Cofnęliśmy się o 100 lat przy pomocy wspomnień Służebnicy Bożej s. Łucji. Kaznodzieja mówił: Na początku Maryja pierwsza zabrała głos, pozdrowiła dzieci. Chce ich uspokoić: „Przychodzę, aby przynieść pokój”. Prosi  ich, aby przychodzili w to miejsce 13 dnia miesiąca o tej samej porze.  Później powie, kim jest i czego chce. Dlaczego Maryja nie powiedziała tego od razu na pierwszym spotkaniu? Z Bogiem jest tak, że kiedy Bóg do nas mówi, kiedy Go słuchamy, to  zawsze Bogu trzeba zaufać.

Po Mszy św. zgromadziliśmy się przy figurze Pani Fatimskiej i razem z Nią odmawialiśmy różaniec, rozważając część chwalebną. Po modlitwie różańcowej rozpoczęła się procesja, w czasie której odśpiewaliśmy Litanię Loretańską.   Na zakończenie nabożeństwa fatimskiego, łącząc się z papieżem Franciszkiem w Fatimie, odśpiewaliśmy Apel.

Pierwsze spotkanie w tym jubileuszowym roku z naszą Panią sprawiło, że chcemy przychodzić do naszej parafialnej Fatimy każdego 13, dnia miesiąca. Chcemy, tak jak dzieci fatimskie, słuchać naszej Matki. Chcemy nastawić uszy i serce, aby słuchać i pełnić wolę Boga w naszym życiu. Chcemy uczyć się zaufania i liczymy na to, że Maryja, nasza Matka i Pani nam w tym pomoże.