Komunikat o błędzie

Notice: Undefined variable: output w business_breadcrumb() (linia 26 z /home/michalici/ftp/newDrupal/sites/all/themes/business/template.php).

Z Groty Objawień na Górze Gargano

"O, jak szczęśliwy człowiek, co za życia swego
Czci i pomocy wzywa Michała
świętego"

Godzinki ku czci św. Michała Archanioła

Drodzy Współbracia – Michalici!
Umiłowani Czciciele Świętego Michała Archanioła!

W dniu święta naszego wielkiego Orędownika – Świętego Michała Archanioła, stajemy wobec Dobrego Boga z sercami przepełnionymi wdzięcznością za Jego wspaniałomyślną i bezgraniczną Miłość wyrażoną w Osobie Patrona naszej rodziny zakonnej oraz za dzieła dokonane przez jego wstawiennictwo. W szczególny sposób  dziękujemy za doświadczenie ingerencji św. Michała w nasze osobiste życie, a także za wszystkie łaski uzyskane podczas peregrynacji jego figury.

U świętego Michała zachwyca nas nieustannie jego fascynacja Stwórcą, bezkompromisowe podążanie za poznaną Prawdą, a także odwaga występowania po stronie Boga. Nasz Patron zachęca nas dzisiaj, by Boga lepiej poznać, mocniej pokochać, bezgranicznie Mu zawierzyć i służyć całą mocą ludzkiego serca. To On wstawia się za nami, by Stwórca nasze powątpiewanie zamieniał w radykalizm podejmowanych decyzji, nasze najmniejsze przywiązania do grzechu w trwanie w miłości czystego serca; nasz lek i strach w odwagę świadectwa, nasz brak otwartości w miłosierdzie, a naszą nieśmiałość w entuzjazm wiary.

Jesteśmy przekonani, że współczesny świat, aby człowiekowi przywrócić Boskie oblicze z momentu stworzenia, bardzo potrzebuje św. Michała. Oddajemy się więc pod opiekuńcze skrzydła naszego Patrona, prosząc: Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas... Wspomagaj nas w drodze do nieba...
Błogosławionych owoców przeżywania dzisiejszego święta.

Ks. Dariusz Wilk CSMA
Przełożony Generalny

Monte Sant'Angelo, 29 września 2016 roku