Komunikat o błędzie

Notice: Undefined variable: output w business_breadcrumb() (linia 26 z /home/michalici/ftp/newDrupal/sites/all/themes/business/template.php).

Festyn Parafialny i święto szkoły…

Ale po kolei.

Najpierw była modlitwa o dobrą pogodę i wiara ks. proboszcza ks. Stanisława, który jeszcze w piątek w czasie silnej wichury i padającego deszczu tryskał optymizmem. Potem stanęły scena i zostały ustawione miejsca dla publiczności oraz stoiska dla rękodzieła i bufetu, udekorowany też został cały teren parkingu.

W sobotę od rana była piękna słoneczna pogoda. O 14.00 rozpoczęła się Msza św. pod przewodnictwem ks. dr. Pawła Wojakiewicza CSMA prefekta Michalickiego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Miejscu Piastowym. W dynamicznej i dialogowanej homilii mówił on o wartości odpoczynku i życia, przeżywanego z pasją. „Jeżeli w pracy robię przerwę to jest odpoczynek. Jeżeli natomiast moje życie polega na wiecznym odpoczywaniu i czasem tylko robię przerwę na pracę to jest to już lenistwo”.

Podczas Mszy pięknie, jak zwykle, zaśpiewał Zespół Regionalny „Hajduki”. Po zakończonej Eucharystii przy skocznych dźwiękach Orkiestry OSP z Pewli Ślemieńskiej licznie zgromadzone dzieci, młodzież i dorośli przemaszerowali na plac, gdzie nastąpiło powitanie gości przez ks. proboszcza Stanisława Słowińskiego.

O 15.30 rozpoczął się program artystyczny uczniów Szkoły Podstawowej im. Bł. Br. Markiewicza i Publicznego Gimnazjum z Pewli Ślemieńskiej przygotowany przez p. Jolantę Marszałek-Hura. A potem do głosu doszli muzykujący klerycy z Zespołu „Michael” WSD Księży Michalitów z Krakowa, którzy zachęcili dzieci do zabawy w rytm wykonywanych utworów. W tym czasie działał już bufet prowadzony przez Koło Gospodyń Wiejskich, może było zjeść smaczną grochówkę, zjechać po zjeżdżalni lub poskakać na trampolinach.

Około 16.30 nastąpiło ogłoszenie wyników Konkursu Plastycznego „Święci Tysiąclecia”. Wybór był trudny, jury miało do ocenienia blisko pięćdziesiąt prac, wykonanych przez dzieci i młodzież w różnym wieku i różną techniką. O godzinie 17.00 przed sceną zebrał się wielki tłum ludzi, których przyciągnął występ Chorągwi Żywieckiej im. Piotra Komorowskiego. Rycerze nie zawiedli. Dali pokaz morderczej walki, na koniec zaś wystrzelili salwę ze swoich bombard i hakownic.

W tym czasie bardzo efektownie wkroczył na teren festynu gospodarz gminy p. wójt Henryk Jurasz pojawiając się w towarzystwie dwóch żołnierzy z 18 Batalionu Powietrzno – Desantowego Wojska Polskiego z Bielska – Białej, którzy wjechali na plac festynu terenowym hammerem.

Potem był jeszcze występ laureatów konkursu piosenki religijno- patriotycznej. I wreszcie przyszedł czas na koncert Zespołu „Michael”, śpiewającego hity sprzed lat, jak „Mały miś”, „Kacaraba” czy balladę o wróżce Czarodziejce, prosząc ją, „o  wróżko czarodziejko wróć lata młode mi nie chcę złota pieniędzy chcę tylko młodym być”. Pracy było wiele, ale było warto, o czym mówiły uśmiechnięte i zadowolone buzie i serca pełne radości uczestników festynu.

 

… oraz Niedziela Powołaniowa w Pewli Ślemieńskiej

Ks. dr Paweł Wojakiewicz CSMA, prefekt Zespołu Michalickich Szkół w Miejscu Piastowym wygłosił okolicznościowe homilie podczas niedzieli powołaniowej w parafii NMP Królowej Polski w Pewli Ślemieńskiej. Liturgię Mszy świętej ubogacił nadto występ Kleryckiego Zespołu Muzycznego „Michael” z Krakowa, który wykonał kilka piosenek o błogosławionym Bronisławie Markiewiczu, w 11 rocznicę jego beatyfikacji.
„Potrzeba wsłuchać się w ten głos
Głos Księdza Markiewicza
Aby odmienić smutny los
Rozjaśnić swe oblicza”…

„Kochani! właśnie dzisiaj, 19 czerwca przeżywamy kolejną rocznicę beatyfikacji” – mówił podczas homilii ks. Paweł. 11 lat temu, na placu Piłsudskiego w Warszawie Założyciel Rodziny Michalickiej ks. Bronisław Markiewicz został wyniesiony do chwały ołtarzy. „Pamiętam, jakby to było dzisiaj, byłem wtedy w seminarium” – wspominał kaznodzieja tamte chwile…

Po Mszach świętych o godz. 8.00 i 10.30 muzykujący klerycy z Wyższego Seminarium Duchownego Księży Michalitów dali naszym parafianom i gościom mini-koncert, śpiewając kilka piosenek ze swojego bogatego repertuaru.

Ks. Krzysztof Pelc

więcej na www.parafiapewelslemienska.pl