Komunikat o błędzie

Notice: Undefined variable: output w business_breadcrumb() (linia 26 z /home/michalici/ftp/newDrupal/sites/all/themes/business/template.php).

Listopad 2014

„Chwała Tobie, Jezu Chryste, Ty królujesz dziś i na wieki”

Koniec roku liturgicznego, już niebawem ADWENT, przeżyliśmy niedzielę CHRYSTUSA KRÓLA. Pytania o Jego królestwo, Jego panowanie, Jego zwycięstwo… społeczne ruchy, religijne pragnienie, aby Chrystus stał się Królem Polski, Królem świata… Szlachetnie pragnienia - Chrześcijaństwo bowiem jest religią zanurzoną w historii! W swojej tajemnicy boskiej i ludzkiej Chrystus stanowi fundament i centrum historii, jest jej sensem i ostatecznym celem. Jego Wcielenie, uwieńczone tajemnicą paschalną i darem Ducha Świętego, jest pulsującym sercem czasu, jest tajemniczą godziną, w której Królestwo Boże przybliżyło się.

Chrześcijaństwo jest łaską

Chrześcijaństwo jest łaską, jest niezwykłym darem Boga, który nie poprzestał na stworzeniu świata i człowieka, ale zechciał towarzyszy

w drodze swojemu stworzeniu, «wielokrotnie i na różne sposoby przemawiał (...) przez proroków, a w tych ostatecznych dniach przemówił do nas przez Syna» (Hbr 1, 1-2). W tych dniach! Tu i teraz zobaczę Jezusa w świetle UWIELBIENIA, z niego bowiem bierze początek każda autentyczna odpowiedź wiary na objawienie Boga w Chrystusie (zob. Novo millennio ineunte 4). 

Duc in altum!

Duc in altum! Dzisiaj te słowa skierowane zostają do nas i wzywają nas, byśmy z wdzięcznością wspominali przeszłośćcałym sercem przeżywali teraźniejszość  i ufnie otwierali się na przyszłość: «Jezus Chrystus wczoraj i dziś, ten sam także na wieki» (Hbr 13, 8). Novo millennio ineunte (1)

Skrzynka pocztowa  - bardzo dziś rzadki widok. SMS-y MAIL-e, telefony komórkowe, FB, SKYPE… nic jednak nie zastąpi osobistego spotkania z drugim człowiekiem (własnoręcznie napisany list, spotkanie twarzą w twarz). Nic nie zastąpi osobistego – sakramentalnego spotkania z Bogiem

W świecie pogańskim

„W świecie pogańskim, spragnionym światła, rozwinął się kult boga Słońca, Sol invictus, przyzywanego o świcie. Choć słońce wstawało codziennie, wiadomo było, że nie potrafi swym światłem ogarnąć całej egzystencji człowieka. Słońce nie oświeca bowiem całej rzeczywistości; jego promień nie potrafi przeniknąć w mroki śmierci, gdzie ludzkie oko zamyka się na jego światło…” oto słowa papieża Franciszka z LUMEN FIDEI. Idzie jesień, słońce coraz niżej świeci, wieczory powoli dłuższe i ciemniejsze. Wielu z nas już lęka się jesiennej depresji. Niech więc zawołanie michalickie KTÓŻ JAK BÓG!, które tak radośnie rozbrzmiewa podczas peregrynacji figury św. Michała Archanioła w nawiedzanych parafiach, rozpali także nasze serca i  będzie znakiem rozpoznawczym każdego ze Współbraci.