Komunikat o błędzie

Notice: Undefined variable: output w business_breadcrumb() (linia 26 z /home/michalici/ftp/newDrupal/sites/all/themes/business/template.php).

Marzec 2014

Wielki Post 2014 – Miłość bliźniego

Działanie, działanie, działanie nastawione na zysk. Ciągły pośpiech i walka o przetrwanie.  W Wielkim Poście wyjście na Drogę Krzyżową , Gorzkie Żale i ewentualnie niejedzenie słodyczy. .. dobro zmierza zawsze do dzielenia się. Każde autentyczne doświadczenie prawdy i piękna szuka swej ekspansji, a każda osoba przeżywająca głębokie wyzwolenie zyskuje większą wrażliwość wobec potrzeb innych ludzi. Dzielenie się dobrem sprawia, że ono się umacnia i rozwija.

Wielki Post

„Ewangelia, w której jaśnieje chwalebny Krzyż Chrystusa, zaprasza gorąco do radości...” Z Adhortacji Apostolskiej EVANGELII GAUDIUM Ojca świętego Franciszka - Panie Jezu, daj mi w WIELKIM POŚCIE 2014 doświadczyć zbawczej mocy śmierci Jezusa Chrystusa, ale nade wszystko Jego zawołania: Raduj się! „Są chrześcijanie, którzy wydają się przyjmować klimat Wielkiego Postu bez Wielkanocy”. (Evangelii Gaudim)

Wielki Post

Często kościół jest postrzegany w opiniach i ludzkich sądach jako niewyobrażalnie bogaty a księża jeżdżą wypasionymi furami. Kościół jest widziany jako zamknięty, hierarchiczny i tylko wymagający od wiernych tego czy tamtego.

W rozpoczynającym się Wielkim Poście spójrzmy na KOŚCIÓŁ z perspektywy własnej odpowiedzialności i oczyma Papieża Franciszka: Być Kościołem znaczy być Ludem Bożym, zgodnie z wielkim planem miłości Ojca. Oznacza to być zaczynem Bożym pośród ludzkości. Czyli głosić i nieść zbawienie Boże w ten nasz świat, który często jest zagubiony, potrzebuje odpowiedzi dodającej odwagi...