Komunikat o błędzie

Notice: Undefined variable: output w business_breadcrumb() (linia 26 z /home/michalici/ftp/newDrupal/sites/all/themes/business/template.php).

Kwiecień 2013

Peregrynacja figury św. Michała Archanioła

Zabrakło szkaplerzy, zabrakło medalików, zabrakło deklaracji, zabrakło pamiątek ze św. Michałem Archaniołem – nie zabrakło wiary i pragnienia opieki św. Michała Archanioła. Nie zabrakło kolejek do   figury św. Michała Archanioła, aby jej dotknąć. Nie zabrakło adoracji, pieśni uwielbienia, modlitwy, nakładanych kapłańskich rąk w nabożeństwie o uzdrowienie, nie zabrakło wzruszeń, spowiedzi i zawołania KTÓŻ  JAK BÓG!

Owoce Roku Jubileuszowego u Michalitów

Od kilkunastu dni figura św. Michała z Góry Gargano, która nawiedza parafie w okolicach Warszawy, a od piątku nawiedzi naszą stolicę – Warszawę swoją, obecności wzywa nas do WALKI o obecność BOGA w świecie. Może jest to owoc Roku Jubileuszowego –  tak ogromne zainteresowanie i nabożeństwo do św. Michała Archanioła

Żywa czy posągowa wiara

Jezus powstał z martwych i Ciebie powołał do pełni życia, do przekraczania siebie,  do wyjścia z własnych ograniczeń . Do CIEBIE skierowane są słowa Kościoła: Ze względu na wiarę żyjemy także i my: przez żywe rozpoznawanie Pana Jezusa obecnego w naszym życiu i w historii. (Porta fidei)

Nie bądź obojętny na odrzucenie Jezusa przez "oświecony" świat - bądź żywym świadkiem Zmartwychwstałego Jezusa Chrystusa.

Święta, święta i po świętach

Już dziś wyruszam z Chrystusem przez życie. Przez chrzest włączony w Jego mękę, śmierć i zmartwychwstanie, za słowami Papieża Franciszka z kazania na Wielki Czwartek: wyruszam aby doświadczyć naszego namaszczenia, jego mocy i jego odkupieńczej skuteczności na peryferiach, tam gdzie cierpienie, rozlew krwi, ślepota, która chce widzieć, gdzie są więźniowie tak wielu złych panów…