Komunikat o błędzie

Notice: Undefined variable: output w business_breadcrumb() (linia 26 z /home/michalici/ftp/newDrupal/sites/all/themes/business/template.php).

Listopad 2014

Paraklet dla innych

Dlatego zachęcajcie się wzajemnie i budujcie jedni drugich, jak to zresztą czynicie. Takie zdanie można przeczytać w Pierwszym Liście do Tesaloniczan. Użyte tam słowo greckie można tłumaczyć mniej więcej: „bądźcie dla siebie parakletami”. Inaczej mówiąc pocieszycielami. Nie takimi pocieszycielami, którzy mówią „głowa do góry dobrze będzie”, ale takimi z mocnym, bożym pocieszeniem. Boże pocieszenie to wynikające ze Słowa Bożego. Wiele cytatów to takie mocne pocieszenie, które prowadzi. Np. z Psalmu 37: „Powierz Panu swoją drogę i zaufaj Mu: On sam będzie działał”, z Listu do Filipian „Wszystko możesz w tym, który cię umacnia”.

Pocieszenie tego typu działa jak miecz obusieczny – jest nadzwyczaj skuteczne, ale żeby takie było wymaga wprawy. Innymi słowy zamieszkaniu w Słowie Bożym.

Tyle to jeszcza zbyt mało

Tyle już zrobiłem teraz niech wykażą się inni. Stwierdzenie, które słyszę dosyć często. Niestety również jeżeli chodzi o pracę duchową.  Tymczasem gdy Jozue jest już w podeszłym wieku Bóg mówi do niego, że to jeszcze nie koniec. Jeszcze sporo trudu, ale i radości z dokonanego dzieła. Nie ma co się martwić, Pan jest z tymi, którym zależy. Choćby dlatego, że nie są leniwi.

Wierność

Pan Bóg jest zawsze wierny. Wierny w swoich obietnicach i działaniu. Wiara polega na zaufaniu i na wierności. Wierności temu, który jest   drogą i prawdą, i życiem. Rzecz niezwykle prosta, ale niestety najczęsciej w funkcji do słów: nie chce mi się.