Komunikat o błędzie

Notice: Undefined variable: output w business_breadcrumb() (linia 26 z /home/michalici/ftp/newDrupal/sites/all/themes/business/template.php).

Maj 2013

Księga ocalonych - Księga Estery

Biblia to księga w której Bóg komunikuje człowiekowi to co chce. Na kartach Starego Testamentu znajduję kilka imion Boga. Bibliści ustalili nawet pewną klasyfikację tekstów, której wyznacznikiem jest min. to, jakiego imienia używa autor natchniony. Podział ten, to czasami zmora studiujących teologię. Jest   księga w której ani razu nie odwołuje się autor natchniony imienia Boga. Księga ta może się wydawać wręcz niereligijna. Ot mały paradoks. Żydzi czytają tę księgę w czasie Święta Purim – ustanowionego   w celu upamiętnienia dnia w którym naród żydowski został ocalony.

Święto jest bardzo radosne. Dzieci jedzą słodkie ciastka, młodzi przebierają się za osoby płci przeciwnej. Mężczyźni piją ogromne ilości alkoholu.

Modlitwa w depresji?

Szukam przykładów modlitwy. Dla siebie i tych, którzy przychodzą z pytaniem „jak” i „dlaczego”. Mam kilka ulubionych przykładów, które serwuję w konfesjonale lub rozmowie duchowej. Jednym z takich atomowych wzorcowe jest modlitwa Tobiasza i Sary z Księgi Tobiasza. Księgę tę wertowałem wiele razy i w miejscu gdzie się znajduje w mojej Biblii kartki bardziej naznaczone są lekkim brudem używania.

Modlitwa Sary to wołania człowieka załamanego (w depresji?). Nie chce już żyć i czuje się odpowiedzialna za to, że jej rodzice są wyszydzani.